Liverpul deklasirao Bornmut na gostovanju

Iako je u meč na gostovanju ušao bez Salaha Liverpul je slovio za favorita ali su domaćini uspeli da pruže ravnopravan otpor tokom celog prvog dela meča.

U nastavku Bornmut ipak posustaje a Liverpul preuzima inicijativu i Darvin Nunjes u 49. minutu prvim pogotkom otvara seriju pogodaka.

Asistent kod gola bio je Diogo Žota koji je potom postigao naredna dva u 71. i 80. minutu i praktično rešio pitanje pobednika.

Pobedničku seriju je drugim golom zatvorio Nunjez u trećem minutu sudijske nadoknade i Liverpul je ostvario novu pobedu u pohodu na titulu.

Trenutno imaju pet bodova više od šampiona Mančester Sitija, a u narednom kolu na Enfildu ih čeka novi izazov protiv Čelsija.

U prvoj današnjoj utakmici nastavka kola Šefild i Vest hem su podelili bodove odigravši 2:2.