Leverkuzen obezbedio Ligu šampiona, Dortmund ubedljiv protiv Firta

Hofenhajm je odlično počeo meč i poveo u 22. minutu golom Rutera i iako su gosti izjednačili u 34. minutu golom Patrika Šika, ipak uspevaju samo dva minuta kasnije da dođu ponovo do vođstva golom Baumgartnera ua 2:1 sa koliko se otišlo na poluvreme.

U nastavku se odvijao ravnopravan duel ali su u finišu gosti uspeli da nanižu seriju golova koja im je donela pobedu.

Seriju je otvorio Dijabi u 73. a Šik je tri minuta kasnije pogodio za vođstvo od 3:1, a do kraja meča pogodio je i Alario u prvom minutu sudijskenadoknade.

Na svom terenu potučen je i Frajburg od Union Berlina sa 4:1, a gosti su pobedu praktično obezbedili već u prvom poluvremenu jer su Promel u 11, Trimel u 30. i Beker u 41. minutu doneli vođstvo od 3:0. Počasni pogodak za domaće postigao je Holer u 59. minutu, a konačnih 4:1 postavio je Andraš Šefer u 90. minutu.

Drugoplasirani Dortmund je bio favorit na gostovanju protiv Firta i to su potvrdili slavicši sa 3:1. Najbolji pojedinac meča bio je Brandt sa dva pogotka.