Leverkuzen bolji od Frajburga, Borusija ubedljiva protiv Ajntrahta

Bajer Leverkuzen trijumfalno nastavlja put ka trofeju Bundeslige, dok je Frajburg upisao 11. poraz u dosadašnjem delu nemačkog nacionalnog prvenstva.

Golove za Bajer postigli su Florijan Virc u drugom, Adam Hložek u 40. i Patrik Šik u 53. minutu.

Strelci za domaći tim bili su Ricu Doan u 10. i Janik Kajtel u 79. minutu.

Bajer je trijumfom protiv Frajburga stigao do 22. pobede u Bundesligi. Klub iz Leverkuzena se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 70 bodova, dok je Bajern iz Minhena drugi sa 60. Fudbaleri Frajburga su deveti na tabeli nemačkog prvenstva sa 33 boda.

Ekipa iz Leverkuzena će u narednom kolu na svom terenu dočekati Hofenhajm, dok će Frajburg gostovati kod Borusije u Menhengladbahu.

U drugom večerašnjem meču Ajntraht je na gostovanju u Doortmundu uspeo da pruži ravnopravan otpor domaćinu tokom većeg dela meča i čak su poveli na samom početku.

Legenda Ajntrahta Mario Gece je u 13. minutu sjajnim šutom sa 17 metara zatresao mrežu domaćina za 1:0.

Domaći su izjednačili u 33. minutu golom Karina Adejemija za izjednačenje os 1:1s, a u nastavku utakmice Borusija preuzima inicijativu i mreža ekipe iz Frankfurta tresla se još dva puta.

Iskusni Mats Humels je u 81. minutu golom glavom krunisao inicijativu „milionera“, a Emre Džan je u sudijskoj nadoknadi sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Borusija je sada četvrta na tabeli sa 50 bodova i nesmanjenim intenzitetom nastavlja poteru za mestom koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona, a Ajntraht ostao na 40 i trenutno je šestoplasirani u prvenstvu Nemačke.

Borusija u sledećem kolu, koje je na programu 30. marta, gostuje Bajernu, a Ajntraht će ugostiti Union Berlin.