KVALIFIKACIJE ZA EP: Natho strelac u porazu Izraela od Slovenije, Hrvatskoj samo bod u Azerbejdžanu, pobeda Severne Makedonije

Fudbalska reprezentacija Slovenije pobedila je posle preokreta Izrael 3:2 u šestom kolu Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.Utakmica na stadionu “Stožice” u Ljubljani bila je izuzetno dinamična i interesantna. Viđeno je pet golova i dva preokreta, a poslednji u 90. minutu, kada je Benjamin Verbić pogodio za trijumf domaćina.Verbić je prethodno u 43. minutu doveo Sloveniju do prednosti, ali je Izrael izjednačio preko fudbalera Partizana Bibrasa Natha u 50.Preokret Izraelcima doneo je Eran Zahavi u 63. minutu, a novo izjednačenje, ovaj put za Sloveniju bio je delo Romana Bezjaka.Slovenija je pobedom nad Izraelom došla do 11 bodova i tako iskoristila remi bez golova između Poljske i Austrije da dođe do drugog mesta Grupe G.Poljska je prva sa 12, a Austrija ima 10.Severna Makedonija je takođe u Grupi G pobedila Letoniju 2:0.Fudbaleri Nemačke uspeli su da se oporave posle poraza od Holandije i na gostovanju sa 2:0 pobedili Severnu Isku u Grupi C, dok je Holandija sa 4:0 slavila protiv Estonije.U Grupi I Belgija je sa 4:0 pobedila Škotsku u gostima, dok je Rusija s 1:0 bila bolja od Kazahstana, a Kipar je takođe sa 4:0 bio bolji od San Marina.Slovačka je u gostima sa 2:1 pobedila Mađarsku u Grupi E, u kojoj su ranije danas Azerbejdžan i Hrvatska igrali nerešeno 1:1. Aktuelni vicešampioni sveta nisu opravdali ulogu favorita protiv Azerbejdžana u Bakuu iako su bili bolji rival i imali vođstvo od sedmog minuta.Hrvatska je do vođstva stigla iz jedanaesterca u 11. minutu koji je realizovao kapiten Luka Modrić, ali je Azerbejdžan u 72. došao do izjednačenja preko Tamkina Kalilzade.