KUP KRALjA: Real prošao i pored remija sa Numansijom, Viljareal ispao

Dva favorita su opravdala tu ulogu i idu u četvrtfinale, dok je jedan završio takmičenje. To je učinak današnjih mečeva osmine finala Kupa kralja. Real jeste prošao, ali navijači i te kako imaju razloga za brigu. Puleni Zinedina Zidana su odigrali nerešeno sa Numansijom (2:2), ali idu dalje zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvom meču (3:0). PROČITAJTE JOŠ: Maksimović za “Novosti”: Golčina za Marselinja Real je poveo preko Lukasa Vaskeza u 10. minutu, Giljermo je u 45. minutu, samo četiri minuta pošto je ušao u igru, izjednačio, da bi Vaskez ponovo u 59. minutu vratio prednost. Ipak, Giljermo se ponovo upisao u strelce u 82. minutu i tako potvrdio da se domaćin nalazi u velikoj krizi.PROČITAJTE JOŠ: Atletiko i Valensija u četvrtfinalu Kupa kralja, Maksimović strelac Za razliku od njih, Viljareal nije uspeo da se izvuče. Savladali su Leganjes kod kuće sa 2:1, ali su gosti prošli dalje zahvaljujući golu u gostima. U prvom meču su dobili sa 1:0, pa se kod ukupnog rezultata 2:2 gledao gol na strani. Antonio Rukavinna je odigrao ceo meč za „žutu podmornicu“.PROČITAJTE JOŠ: Zidan najbolji francuski trener u 2017. Alaves je kod kuće savladao Formenteru sa 2:0 i tako ukupnim rezultatom 5:1 „overio“ prolazak. Aleksandar Katai nije bio ni na klupi.