Kiks Zvezde na startu sezone, Vojvodina odolela naletima

Odličan, sadržajan i uzbudljiv meč odigrali su Crvena zvezda i Vojvodina, uprkos tome što nije viđen postignut gol.

Nije pomoglo Crvenoj zvezdi ni pregršt šansi, kao ni solidno popunjen stadion "Rajko Mitić", kako bi probili bedem Vojvodine.

Vojvodina je već u 15. sekundi susreta uputila udarac, ali je šut Čovića otišao pored gola Borjana.

Zvezda je u narednih nekoliko minuta sticala prednost u posedu lopte, a kako je vreme prolazilo, bivala sve opasnija i konkretnija.

Domaćin je stvorio nekoliko opasnih situacija i prilika pred golom rivala, ali je nedostajalo koncentracije u završnici.

Golman gostiju Simić odlično je reagovao kod udaraca Krstičića, Ivanića i Kataija, dok je šut Bena u samom finišu prvog dela zaustavila stativa.

Utakmica se dodatno otvorila u drugom delu, u kojem je Zvezda imala potpunu dominaciju, stvarala šanse, a Vojvodina svoje prilike pravila nakon kontri.

U nekoliko navrata je domaćin propustio ogromne prilike za postizanje gola.

Ben je promašio verovatno i najbolju šansu u dotadašnjem delu meča, kada je sa dva ili tri metara udaljenosti od gola, prebacio isti.

Gosti su uspeli u par navrata da iskoriste prostor koji je Zvezda ostavljala na svojoj polovini, ali su se u kontrama uglavnom spetljali Simić, Novevski i Maksimović.

U poslednjih 30-ak minuta meča, gledala se potpuna opsada gola Vojvodine, koja se branila sa svih 11 igrača.

Vreme je odmicalo, šanse su se ređale, a pritisak domaće publike sa tribina rastao .

Trener Zvezde Dejan Stanković u finišu je rešio da napadne sa svim raspoloživim sredstvima, pa su na teren ušli i Bakajoko, Falko i Pavkov.

Upravo je Milan Pavkov je imao sjajnu šansu pet minuta pred kraj susreta, kada ga je odlično proigrao Katai, ali je napadač crveno-belih sa pet metara šutirao pravo u golmana Simića.

Igralo se sedam minuta u sudijskoj nadoknadi, ali su se izabranici Slavoljuba Đorđevića uspešno i disciplinovano branili, pa je rezultat ostao 0:0.