Keln bolji od Leverkuzena, Šalke nadigrao Majnc

Keln je sa nova tri boda izbio na 10. poziciju na tabeli, dok se Leverkuzen kiksom na domaćem terenu udaljio od borbe za Ligu Evrope.

Selke je doveo goste u vođstvo u 14. minutu. Izjendačenje Leverkuzenu doneo je Adili u 28. Konačan rezultat postavio je Selke svojim drugim golom na meču u 36. minutu.

Šalke je savladao Majnc sa 3:2 i osvojio važna tri boda u borbi za opstakak. Trenutno je van opasne zone i zauzima 14. mesto na tabeli, ali je još uvek daleko od sigurnog opstanka.

Šalke je poveo golom Bultera u 28. minutu. Izjednačio je Bareiro u 53. Sedam minuta kasnije Kraus postiže pogodak i vraća prednost Šalkeu. Za novo izjednačenje pobrinuo se Martin u 70. Konačnih 3:2 za goste postavio je Butler sa bele tačke u 12. minuti nadoknade vremena.