Kaljari i Fjorentina ispratili Ranijerija u penziju

Emotivno je večeras bilo na Sardiniji. Navijači i fudbaleri Kaljarija i Fjorentine ispratili su u penziju legendarnog Klaudija Ranijerija.

Iskusni stručnjak je imao još dve godine ugovora sa čelnicima Kaljarija, ali je nedavno saopštio da odlazi u penziju jer je osetio da je pravo vreme za poslednje zbogom fudbalu.

Ranijeri se oprostio porazom od Fjorentine koji ga neće mnogo boleti jer je tim sa Sardinije već osigurao opstanak u Seriji A, što je i bio glavni cilj.

Domaći su večeras vodili sa 2:1 sve do minut pre isteka 90, ali su gosti iz Firence napravili preokret golovima Gonzalesa u 89. i Artura Mela sa bele tačke duboko u nadoknadi vremena.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković počeo je utakmicu u prvoj postavi Fjorentine, ali je izašao iz igre u 66. minutu.

U prebogatoj trenerskoj karijeri Klaudio Ranijeri je vodio Fjorentinu, sa kojom je osvojio Kup Italije 1996, Valensiju, sa kojom je osvojio Kup Kralja 1999. i Superkup Evrope 2004, kao i Atletiko, Juventus, Čelsi, Romu, Sampdoriju, Fulam, Monako, Napoli, Parmu, Nant i reprezentaciju Grčke.

Najveći uspeh je napravio sa Lesterom kada je 2016. godine osvojio titulu prvaka Engleske.