Kadiz savladao Real u Madridu, Joviću šansa sa klupe

Sumnjalo se da stvari ne funkcionišu najbolje u Realu od početka sezone, ali je šokantan poraz u Madridu od ekipe Kadiza to potvrdio.

Real je u dosadašnjem toku šampionata beležio trijumfe, doduše minimalne, ali daleko od toga da je nadigravao protivnike.

Potvrdu loše forme istakao je Kadiz, novajlija u La Ligi, pošto su određeni period proveli u drugom rangu takmičenja u Španiji.

Real se ponovo mučio protiv rivala od kojeg je nekoliko puta jači na papiru i protiv kojeg je morao biti dominantan i kojeg je morao rutinski savladati.

Statistika meča kaže da je Kadiz imao više udaraca ka i u gol Reala, uprkos tome što su izabranici Zinedina Zidana imali preko 70 odsto loptu u nogama.

Jedini gol na meču postigao je Antoni Lozano u 16. minutu. Sjajno mu je grudima loptu odložio Alvaro Negredo, a Lozano je potom uspeo da savlada Kurtou.

Real je na razne načine pokušavao da ugura loptu u gol rivala, ali im je pomalo nedostajalo i sreće, kao i koncentracije u završnici.

Zidan je u 78. minutu odlučio da na teren uvede Luku Jovića, koji nije uspeo do kraja meča da donese promenu rezultata.

U ostalim subotnjim mečevima, Atletiko je savladao Seltu u Vigu sa 2:0, dok je Granada kao domaćin slavila nad Seviljom sa 1:0.