Inter ubedljiv protiv Rome, goleda Milana, Atalanta sigurna

Inter je na svom terenu bio ubedljivo bolji od tima Rome i već u prvom poluvremenu osiguravši ubedljivu prednost golovima Marcela Brozovića u11. i Matijasa Vesinoa u 20. minutu prvog poluvremena.

„Vučica" je uspela da smanji na 2:1 desetak minuta kasnije, ali je to bilo sve, jer se ravnopravan duel odvijao do samog finiša meča kada je u Romelu Lukaku u nadoknadi vremena postigao gol za konačnih 3:1 za šampiona Italije.

Atalanta je kod kuće dobila Benevento sa 2:0, golovima Luisa Murijela u 22. i Marija Pašalića u 67. minutu, i sa 75 bodova ostala na drugoj poziciji.

Milan je osigirao mesto na trećoj poziciji jer je deklasirao Torino sa čak 7:0, a predvodio ih je Ante Rebić koji je postigao het-trik.

Teo Ernandes bio je dvostruki strelac, a golove su postigli još Frenk Kesi iz penala u 26. i Brahim Dijas u 50. minutu.

Ekipa Juventusa je sa 3:1 dobila Sasuolo u Ređo Emiliji i zadržala peto mesto sa 72 poena, jedan manje od Napolija.

Sasuolo je meč otvorio promašenim penalom Domenika Berardija u 16. minutu, posle čega je usledila kazna. Adrijan Rabio je doveo Juve u vođstvo u 28. minutu, pre nego što je Kristijano Ronaldo u 45. povisio rezultat. Na 2:1 smanjio je Raspadori u 59, a sve dileme oko pobednika otklonio je Paulo Dibala u 66.

Lacio je nadigrao Parmu kod kuće sa 1:0 golom Ćira Imobilea u četvrton minutu nadoknadnj i ostao u trci za četvrto mesto.

Đenova je na gostovanju nadigrala Bolonju srpskog trenera Siniše Mihajlovića, a Strelci su bili Zapakosta u 13. i Skamaka u 61. minutu.