Inter deklasirao Brešu, Bolonja propustila priliku

Tim Bolonje Siniše Mihajlovića dobro je ušao u meč sa Kaljarijem koji ima bod više na tabeli i činilo se da će u ravnopravnoj borbi odneti pobedu jer su na poluvreme otišli sa golom prednosti.

U samom finišu poluvremena, zapravo u trećem minutu sudijske nadoknade, gol za vođstvo domaćina postigao je Musa Barov.

Na samom početku drugog poluvremena gosi izjednačuju golom Simeonea, a potom se do kraja meča odvijao ravnopravan duel do podele bodova i istih pozicija na sredini tabele.

U meču Intera i poslednjeplasirane Breše već nije bilo takve neizvesnosti, a pobednik se znao već u prvom poluvremenu.

Domaćini su serijom golova potvrdili zvanje favorita i demonstrirali superiornost u odnosu na ekipu na začelju tabele.

Seriju golova je već u petom minutu meča otvorio Ešli Jang posle centaršuta Aleksisa Sančeza koji se petnaest minuta kasnije upisao u listu strelaca za 2:0, da bi Dambrorio zaključio prvo poluvreme sa 3:0.

Serija je ponovljena i u drugom poluvremenu a u strelce su se upisali Galjardini, Eriksen i Kandreva u sudijskoj nadoknadi vremena za konačnih 6:0.