Najbrže vesti u Srbiji

Everton poveo, Arsenal dominirao: Probudio se i Ozil!

ARSENAL je pojeo „karamele“ na „Gudisonu“ – 5:2 (1:1), vratio se u trku za najviši plasman i, verovatno, inicirao smenu menadžera Evertona Ronalda Kumana. Menadžer „tobdžija“ Arsen Venger je, u odnosu na meč protiv Crvene zvezde u Beogradu, u startnoj postavi ostavio samo golmana Petra Čeha, ali osmeh na licu posle trećeg gola mnogo toga je govorio o njegovom zadovoljstvu i igrom i ishodom. Baš je Čeh najmanje pokazao, jer se čini da se nije dobro postavio kod gola Vejna Runija u 12. minutu. Pet minuta kasnije poklonio je loptu domaćinima, ali Levin se nije snašao. Na kraju, i gol Nijasa u trećem minutu nadoknade ide na njegovu adresu. Međutim, Arsenal je od starta bio mnogo bolji tim, a golman Pikford je odolevao naletima sve do 40. minuta, kad je odbranio udarac Džake, ali ne i udarac iz odbitka Naća Monreala. Opsada Pikforda nastavila se nesmanjenom žestinom, Sančezov odličan centaršut Mesut Ozil je udarcem glavom poslao u mrežu, što je bio njegov prvi gol u sezoni. Nemac je danima udarna vest u Britaniji zbog mogućeg transfera iz Arsenala u Mančester junajted, a na kritike navijača uzvratio je: – Samo vi i dalje pričajte… A Ozil je upisao i asistenciju, jer je omogućio posle kontre Aleksandru Lakazetu u 74. minutu da overi pobedu, da bi tačku na sjajno izdanje stavili Aron Ramzi u 90. i Aleksis Sančez u petom minutu nadoknade. Statistika je ubitačna: Arsenal je imao posed lopte 68:32, u šutu je odnos bio 30:8, u kornerima 7:0, a igrao je u sastavu Čeh – Košćelni, Mertezaker, Monreal – Baljrin, Ramzi, Džaka, Kolašinac – Sančez, Ozil (od 82. Kokelan) – Lakazet (od 77. Vilšir).