ESKIĆ ŠOKIRAO ZVEZDU: Kiks crveno-belih, Napredak uzeo bod na “Marakani” (VIDEO)

NAPREDAK je postao noćna mora Crvene zvezde, jer posle jedinog poraza koji joj je naneo u Superligi u Kruševcu zube je pokazao i na “Marakani”. I to po sličnom scenariju, Nikola Eskić je zaledio domaćina golom u 90. minutu i tako naplatio lideru Superlige nonšalantnu i ziherašku igru od 52. minuta kad je Nenad Krstičić ispalio projektil sa 17 metara za vođstvo.Kao da stativa Vukanovića u 88. minutu nije bila dovoljano dobra opomena za defanzivce Crvene zvezde koji do tada i nisu imali mnogo problema sa sporadičnim napadima pa su centaršut Boranijaševića i povratnu loptu Petrovića ispratili pogledom umesto odlučnošću pa tri kola pre početka plej-ofa imaju 12 bodova prednosti nad Partizanom.Pročitajte još: TEMELj ZA NOVE ASOVE: Zvezda otvorila nove terene Omladinske školeZa meč sa mnogo taktičke discipline i borbe na obe strane, Zvezda nije smela sebi da dozvoli tu vrstu luksuza, ali bez Donalda i Bena (povređeni) i sa mnogo grešaka u pasu i bez ideje, kao i velike želje da se meč ranije reši, plaćen je danak nameri da se kod kuće čuva 1:0. Crveno-beli su ponovo odigrali slabije od svog nivoa ali su ponovo osvojili bodove na suvi kvalitet. Disciplinovana i zgusnuta odbrana Napretka sa odličnim Simonovićem potpuno su uštopovali Zvezdu koja je imala apsolutnu kontrolu igre, mnogo pokušaja centaršuetva ali ne i pravu šansu u prvih 45 minuta. Šansa Pešića kad je izblokiran posle majstorskog pasa Milijaša (10) i udarac Krstičića za paradu Petrolvića (38) bilo je sve od lidera. Retke kontre izrodile su i šansu Vukanovića (18) ali je Borjan pokazao klasu.Početni pritisak u nastavku domaćina koji je igrao bez povređenih Bena i Donalda urodio je plodom u 52. minutu kad je posle prekida Krstičić levicom matirao dobrog Petrovića. Kruševljani su se otvorili, pretili (Ndjaje, Vulić) ali sve do 88. minuta nisu imali pravu priliku. Onda je Vukanović prošao sa strane i pogodio stativu, da bi dva minuta kasnije Eskić doneo zaslužen bod iskovan na većoj želji i riziku. Zvezda nije imala dobra rešenja u napadu pa su mnogi pokušaji završavali nepreciznim udarcima sa distance. Remi za opomenu…Pročitajte još: Ilija Najdoski: Nisam bio grubijan!C. ZVEZDA – NAPREDAK 1:1 (0:0)STRELCI: Krstičić u 52. za Crvenu zvezdu, a Rušević u 90. minutu za Napredak. Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 10.351. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad) 6.CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 6,5, Savić 7 (od 75. Frimpong -), Le Talek 6, Rodić 6,5 – Račić 6 (od 84. Jovičić -), Krstičić 7 – Milić 6 (od 58. Adžić 6), Milijaš 6, Radonjić 7 – Pešić 6,5.NAPREDAK: Nik. Petrović 7 – Boranijašević 6,5, Veškovac 7, Simonović 7, Nem. Petrović 6,5 – Kostić 6,5 – Ndjaje 7 (OD 63. Zec 6,5), Eskić 7,5, Vulić 6 (od 63. Markoski 6,5), Vukanović 7 – Nikolić 6 (od 83. Rušević -).IGRAČ UTAKMICE: Nikola Eskić (Napredak)