EKSPLOZIJA PAKA I ŠPANIJE: „Furija“ igra kao u zlatno doba

NEUSPEH na Mundijalu, promena selektora i onda eksplozija lepog fudbala i golova. Taj put je od leta prošla reprezentacija Španije, koja je posle SP u Rusiji na tri meča protiv Engleza (2:1), Hrvata (6:0) i Velšana (4:1) ostvarila gol-razliku 12:1, i podsetila na zlatno doba od 2008. do 2012, kada je pod palicom Ćavija i Inijeste osvojila dva evropska zlata i jedno svetsko. Snagu „furije“ koju sa klupe predvodi Luis Enrike, poslednji su osetili „zmajevi“, i to u Kardifu, gde je fantastičan golgeterski niz nastavio Pako Alkaser. Napadač Barselone na pozajmici u Borusiji Dortmund ima „ronaldovski“ ili „mesijevski“ prosek, kako ko više voli, pošto je za protekla 203 minuta na terenu devet puta tresao mreže rivala. Otprilike, bilo je potrebno 23 minuta da prođu da svoje ime ispiše na semaforu u proteklim susretima za klub i nacionalni tim. Bivši špic Hetafea i Valensije je po gol dao Ajntrahtu i Monaku, po dva Bajeru iz Leverkuzena i Velsu, dok je het-trik zabeležio protiv Augzburga. – Ta moja serija pogodaka je kombinacija mnogo faktora, kao što su šutiranje, sreća, trud na treninzima, dobijanja većeg broja minuta u igri… – rekao je 25-godišnji Alkaser, koji je na 14 mečeva za „furiju“ osam puta bio strelac. – Isto tako, selektor Enrike je odličan motivator. Mediji u Španiji su odmah istakli da će odlazak Paka sa stadiona „Kamp Nou“ možda biti istorijska greška Barselone. U oštroj konkurenciji u špicu tamo nije dobio šansu i pozajmljen je Borusiji, koja je odlučila da aktivira otkupnu klauzulu i dovede ga za stalno u svoje redove za 23 miliona evra. „Milioneri“ su rešili da mu ponude osam miliona za četiri godine, i dogovor je sasvim izvestan prema pisanju nemačkih medija. Pre povratka u Dortmund, Pako će u dresu Španije imati priliku da popravi učinak u ponedeljak, kada u Sevilji gostuje Engleska u okviru Lige nacija.RAMOS EFIKASNIJI OD INIJESTE SERHIO Ramos je protiv Velsa još jednom pokazao da je mogao da bude i špic, pošto je 15. put bio strelac u dresu Španije. Time je, recimo, premašio golgeterski učinak Inijeste (14). Za klubove i nacionalni tim, 32-godišnji as je postigao 96 golova i jedan je od najefikasnijih defanzivaca u istoriji fudbala.