Dobro popodne za dve Borusije

U prva četiri meča subotnjeg programa najvišeg ranga nemačkog fudbala, dve utakmice završene su rezultatom 2:1, a dve skorom 3:1.

Borusija je na svom terenu u Dortmundu nadigrala Augsburg golovima Gereira u 10. i Branta u 51. minutu, dok je jedni pogodak za goste postigao Zekiri u 35. minutu.

Istim rezultatom Frajburg je pokorio Berlin i pobedio Hertu. Lejnart je gostima doneo prednost u 17. minutu, da bi Pjatek doneo poravnanje u 70. minutu i nadu plavo-belima.

Ipak, Petersen golom osam minuta kasnije donosi Frajburgu novu prednost i ispostaviće sva tri boda.

Štutgart je na svom stadionu pobedio Hofenhajm rezultatom 3:1.

Kempf u 18. minutu načinje rivala, Mavropanos u 60. minitu duplira prednost a Masimo u 81. donosi veliku prenost od tri gola. do kraja, gosti su samo ubalžili poraz preko Larsena u 84.

U derbiju dana i vrha tabele, Borusija iz Menhengladbaha je nadigrala domaći Volfburg sa 3:1.

Embolo u 5. i Hofman u 7. minutu donese ranu i veliku prednost, koju je Vladšmit prepolovio pogotkom u 25. minutu.

U nastavku domaćin u  76. minitu ostaje bez Lakroiksa, Štindl u istom minutu maši penal, ali gosti ipak dolaze do trećeg gola nakon poentiranja Skalija u petom minutu nadoknade.