DEBITOVAO LUKA JOVIĆ: Real Madrid slavio sa igračem manje

PAMTIĆE zauvek Luka Jović 17. avgust 2019. godine, dan kada je debitovao za Real, najveći evropski klub. Srpski reprezentativac je ušao u igru u 81. minutu meča prvog kola Primere na terenu Selte, i za to kratko vreme ipak nije uspeo da se upiše u strelce. To mu niko neće zameriti, pogotovo što je „kraljevski klub“ trijumfovao u Vigu, sa igračem manje – 1:3.Na opšte iznenađenje, u startnoj postavi Reala bio je Geret Bejl, na koga trener Zinedin Zidan uoči početka priprema uopšte nije računao, i pritiskao je upravu da ga proda. Međutim, Velšanin je zasad ostao, dobio šansu od početka, i posle sjajnih drublinga asistirao Benzemi za 0:1 u 12. minutu.PROČITAJTE JOŠ: Jovića zovu Inter i Roma Strepnja među fanove madridskog tima se uvukla u 54. minutu, kada je Luka Modrić, aktuelni vlasnik „Zlatne lopte“, dobio direktan crveni karton, posle pregleda VAR. Nije to bio baš krvnički start za tako oštru sankciju, ali je Selta dobila šansu da sa igračem više proba nešto da uradi.Od toga nije bilo ništa, pošto se Real razigrao sa desetoricom. Toni Kros je bombom sa 25 metara u 61. povećao na 2:0, a posle niza lepih pasova u 80. je Lukas Vaskez i treći put savladao golmana domaćih. U finišu, Selta je samo smanjila rezultat preko mladog Ikera Losade, u 90+3. minutu.PROČITAJTE JOŠ: ŠPANCI TVRDE: Jović napušta Real? Interesantno je da niko od petorice novajlija, plaćenih 303 miliona, nije bio u startnoj postavi Reala. Eden Azar, Ferlan Mendi i Rodrigo su povređeni, Eder Militao je presedeo meč na klupi, i debi je imao samo naš Jović u završnici, kada je zamenio Karima Benzemu.