Crna Gora bez municije u Helsinkiju, Pohjanpalo doneo trijumf Finskoj

Posle pobede nad Rumunijom, Crna Gora je doživela i prvi poraz u ovogodišnjoj Ligi nacija – Finska je u Helsinkiju slavila 2:0.

Heroj domaće ekipe bio je napadač Rizea Joel Pohjanpalo, koji je u samo sedam minuta dva puta zatresao mrežu gostiju, posle asistencija Pukija, odnosno Lingmana.

Pohjanpalo je tako došao do 13. pogotka u nacionalnom dresu, a odbrana Finske nije primila gol u šest od poslednjih osam mečeva u Ligi nacija.

Crna Gora je delovala bezopasno na meču u Helsinkiju, a prvu ozbiljniju priliku gosti su imali u 71. minutu, kada je Hradecki odbranio udarac Tomaševića glavom.

Posle remija sa Bosnom i Hercegovinom u prvom kolu, Finska je prva na tabeli Grupe 3 sa 4 osvojena boda, Crna Gora ima 3, Bosna i Hercegovina 1, dok je Rumunija bez bodova.