Čelsi siguran u Njukaslu za prvo mesto u Premijer ligi

Ekipa Frenka Lamparda bila je mnogo bolji rival u utakmici na severu Engleske i sasvim zasluženo stigla do tri boda protiv Njukasla – 2:0.

"Svrake" nisu poostojače na terenu u prvih pola sata, što su gosti iskoristili i poveli već u 10. minutu, nespretnim autogolom Fernandeza.

Mnogo prilika u prvih 45 minuta propustili su "plavci", koji su na "Sent Džejms parku" igrali u roze drsovima, pre svega Timo Verner, a u nekoliko navrata odlično je intervenisao golman Darlou.

U nastavku meča Njukasl je zaigrao kudikamo bolje, ali Čelsi je bio siguran u odbrani, dok su u napadu uspeli da naprave još nekoliko prilika.

Jednu od njih iskoristio je Tami Abraham u 65. minutu, posle fenomenalnog soloprodora i asistencije Vernera.

Čelsi je tako, makar privremeno, preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 18 osvojenih bodova, koliko ima i Lester, koji u nedelju igra jedan od derbija protiv Liverpula.

Njukasl je ostao 13. na tabeli sa 11 osvojenih bodova.