Čelsi bolji od Brajtona, Junajted savladao Njukasl

Čelsi je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, a ukupno 17. u ligi. Trenutno ima 60 bodova i zauzima šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija. Tri boda više ima Totenhem na petoj poziciji koje vodi u Ligu Evrope. Brajton je upisao 13. poraz i 10. je na tabeli Premijer lige sa 48 bodova.

Londonski tim je poveo u 34. minutu golom Kola Palmera, a razliku je udvostručio Kristofer Nkunku u 64. minutu. Konačan rezultat delo je Danija Velbeka u osmom minutu nadoknade vremena. Čelsi je utakmicu završio sa desetoricom igrača, Ris Džejms je dobio crveni karton u 88. minutu.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Njukasl junajted sa 3:2.

Junajted je do vođstva stigao golom Kobija Mejnua u 31. minutu, a rezultat je izjednačio Entoni Gordon u 49. Novu prednost „crvenim đavolima“ doneo je Amad Dijalo pogotkom u 57. minutu, a treći gol postigao je Rasmus Hojlund u 87. minutu. Konačan rezultat postavio je Luis Hol iz Njukasla u drugom minutu nadoknade vremena.

Obe ekipe imaju po 57 bodova i ostale su u igri za plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija, Njukasl je sedmi, a Junajted se nalazi na poziciji ispod.

Bili su to zaostali mečevi Premijer lige, a najbolje su prošli igrači Čelsija u borbi za mesto koje vodi u Evropu.