Breša ponižena na „Meaci“, Milan u nadoknadi vremena do boda protiv Spala

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Brešu 6:0, u utakmici 29. kola italijanskog prvenstva.Inter je poveo u petom minutu golom Ešlija Janga, na asistenciju Aleksisa Sančesa, koji je udvostručio prednost u 20. minutu iz penala. Treći gol postigao je Danilo Dambrozio u 45. minutu na dodavanje Janga, a zatim je strelac bio Roberto Galjardini, posle nove asistencije Sančesa.Peti gol postigao je Kristijan Eriksen u 83. minutu, a konačan rezultat postavio je Antonio Kandreva u 88. minutu, na dodavanje Eriksena.Inter ima 19 pobeda i treći je na tabeli sa 64 boda, četiri manje od drugoplasiranog Lacija i osam manje od vodećeg Juventusa.Milan je uz mnogo sreće uspeo da ostane neporažen na gostovanju protiv Spala, koji je posle prvih 45 minuta imao vođstvo od 2:0. Domaćin je poveo u 13. minutu golom Matije Valotija, a prednost je udvostručio Serđo Flokari u 30. Milan je sedam minuta kasnije postigao gol kada je strelac bio Hakan Čalhanoglu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.U 43. minutu Spal ostao je sa desetoricom, pošto je isključen Marko Dalesandro, što su gosti uspeli da iskoriste u samoj završnici utakmice. Gol nade za Milan je postigao Rafael Leao u 79. minutu, a bod „rosonerima“ doneo je Frančesko Vikari autogolom u četvrtom minutu nadoknade vremena.Milan je sedmi na tabeli sa 43 boda i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od šestoplasiranog Napolija. Spal je pretposlednji na tabeli sa 19 bodova.Sampdorija je kao gost pobedila Leće 2:1 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Dvostruki strelac bio je Gaston Ramires, koji je postigao oba gola iz penala u 40. i 75. minutu. Jedini gol za Leće postigao je Marko Mankosu u 50. minutu takođe iz penala.Sampdorija sada na 15. mestu ima 29 bodova, četiri više od Lećea, koji je prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu.U ostalim utakmicama Verona je na svom terenu pobedila Parmu sa 3:2, Sasuolo je kao gost bio bolji od Fiorentine 3:1, dok su Bolonja i Kaljari odigrali nerešeno 1:1.