Braga diše za vrat Zvezdi, drugi poraz zagrebačkog Dinama

U prvoj utakmici grupe D koja je bila najefikasnija u ovom terminu, Fenerbahče i Antverp su remizirali 2:2.

Golove za domaćina postigao je Ener Valensija, dok su na drugoj strani pogađali Samata i Gerkens.

Ovim remijem Fener je ostao na dva boda, jedan više od Antverpa, pa Olimpijakos i Ajntraht iz Frankfurta imaju šansu da se potpuno odlepe.

Beogradski crveno-beli su u meču grupe F odigrali nerešeno 1:1 na gostovanju kod Mitjilanda, omogućivši tako Bragi da im priđe na bod zaostatka. Braga je golom Orte savladala Ludogorec u Razgradu 1:0, pa sada ima šest bodova.

Zvezda je prva na tabeli sa sedam, dok su Danci treći sa samo dva.

Najzvučniji okršaj svakako je bio onaj između Lacija i Olimpika iz Marselja u grupi F, ali je doneo najmanje. Završen je bez pogodaka (0:0), dok je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić igrao do 56. minuta.

U drugom derbiju večeri (grupa H), Betis i Bajer iz Leverkuzena su takođe remizirali (1:1).

Duel poslednje grupe H doneo je gostovanje Dinama u Beču kod Rapida i drugi poraz Zagrepčana od početka takmičenja.

Austrijance je u vođstvo doveo Grul, izjednačio je Mislav Oršić, ali je već do poluvremena za 2:1 pogodio Hofman i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Obe ekipe sada imaju po tri boda, Dinamo je drugi iza prvoplasiranog Vest Hema, dok je Rapid na trećoj poziciji.