Bolonja deklasirala Kremoneze

Bolonja je pobedu obezbedila praktično već u prvom poluvremenu postigavši tri gola prednosti koje domaćini kasnije nikako nisu mogli sustići iako su gosti imali i igrača manje od 73. minuta.

Goleadu je otvorio Marko Arnautović u 14 minutu, a nastavio Luis Ferguson u 27, Stefan Poš u 45+1, Rikardo Orsolini u 62. a Nikola Sansone je zatvorio u 80. minutu.

Iako je Bolonja meč završila sa igračem manje, jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio strelac četvrtog gola Orsolini, domaći tim je uspeo da postigne počasni pogodak tek u prvom minutu sudijske nadoknade golom veterana Danijelea Ćiofanija za konačnih 5:1.

Posle ovog poraza pedposlednji Kremoneze će zajedno sa poslednjom Sampdorijom od sledeće sezone igrati u Seriji B a u poslednjem kolu protiv Salernitane moći će bar da se oproste nekim boljim rezultatom.