Bilbao ispustio pobedu protiv Viljareala, Granada bolja od Alavesa

Bilbao je nakon osvajanja Kupa kralja propustio priliku da se učvrsti na petoj poziciji i približi se Atletiko Madridu koji se nalazi na četvrtom mestu – poslednjem koje vodi u Ligu šampiona.

Viljareal je u 11. minutu imao odličnu šansu da povede, ali je Đerar Moreno promašio penal, a do kraja prvog poluvremena nije bilo golova

U prvom minutu drugog dela vezni igrač gostiju Santi Komesana je dobio drugi žuti karton, a Bilbao je prednost igrača više iskoristio da povede u 64. minutu golom Ojana Sanseta.

Međutim, Viljareal se nije predavao i uspeo je da dođe do boda pogotkom Danija Pareha u petom minutu nadoknade iz novog jedanaestreca.

U narednom kolu Bilbao dočekuje Granadu, dok će Viljareal gostovati kod Almerije.

Granada iznenadila Alaves

Fudbaleri Granade savladali su Alaves rezultatom 2:0 i došli do tek treće pobede u sezoni.

Strelci za domaći tim bili su Mirto Uzuni u devetom i Lukas Boje u 38. minutu.

U sledećem kolu Granada gostuje kod Bilbaa, dok Alaves dočekuje Atletiko Madrid.