Barselona poslednji četvrtfinalista Lige šampiona: Mesi se igrao

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona. Poslednji član elitnog društva je Barselona koja je na svom terenu savladala Čelsi – 3:0 (2:0). Katalonci su poveli već u trećem minutu posle odlične kombinacije Suareza i Mesija, omaleni Argentinac je precizno šutirao, doduše kod gola mu je znatno pomogla veoma loša intervencija Kurtoe. U 20. minutu je domaćin duplirao prednost. Mesi je krenuo u prodor, zastao, pa pronašao Dembelea na drugoj strani. Osman je snažno šutirao i uvećao vođstvo.PROČITAJTE JOŠ: Š: Bajern u Istanbulu “overio” prolaz U drugom delu je Barsa prepustila loptu rivalu, gosti su napadali, imali par šansi i najbolju u 49. minutu. Lopta je došla do Alonsa koji se spremao na šut, Pike ga je dokačio sa leđa, završio je na zemlji, ali arbitar Skomina samo odmahuje rukom. To je izazvalo bes igrača u belim dresovima i stručnog štaba, pa je sudija pokazao žuti karton Žiruu koji se najviše bunio. Čim je došla do poseda Barselona je pokazala sav kvalitet. Suarez je prosledio do Mesija, a Lionel poslao loptu kroz noge Kurtoe .To mu je bio 100. pogodak u Ligi šampiona. Imao je Čelsi priliku da se „upiše na semafor“, ali je prečka zaustavila šut Ridigera.Podsetimo, pored Barselone, žreb u Nionu u petak čekaju Liverpul, Mančester siti, Juventus, Sevilja, Real Madrid, Roma i Bajern Minhen.Lionel Messi's @ChampionsLeague record…Appearances: 123Goals:The best ever?pic.twitter.com/3lCAfi9Uy1— Sky Sports Football (@SkyFootball) March 14, 2018Two nutmeg goals. One from each side. Simply Messi pic.twitter.com/4ZS0dSYMcf— Leo Messi (@messi10stats) March 14, 2018