Barselona posle poraza od Sosijedada proslavila titulu sa navijačima

Barselona je uprkos porazu od Sosijedada pred svojim navijačima proslavila novu titulu koju je obezbedila u prošlom kolu pobedom nad Espanjolom 4:2.

Gostima iz San Sebastijana se očigledno igralo i bili su spremni da urade sve što je potrebno za pobedu, a prvi postinut je već u petom minutu i strelac je bio Mikel Merino, na asistenciju Sorlota.

Uspeo je Real Sosijedad da dođe i do drugog pogotka, Sorlot sada nije bio asistent već strelac, kada je u 71. minutu postavio velikih 2:0 za momke iz Baskije.

Barselona je smanjila na 2:1 u 90. minutu, kada je konačan rezultat postavio Robert Levandovski.

Sosijedad ima izgledne šanse da se domogne Lige šampiona.

U ostalim mečevima Viljareal je savladao Đironu 2:1, Bilbao je bio bolji od Selte Vigo istim rezultatom, Almerija je ubedljivo savladala Majorku 3:0, dok su Hetafe i Elče remizirali 1:1.