Barselona po tradiciji kobna po Napoli – Katalonci u četvrtfinalu Lige šampiona

Barselona je posle četiri godine u četvrtfinalu Lige šampiona. Tradicija u međusobnim susretima u nokaut fazama evropskih takmičenja jeste da posle 1:1 u prvom duelu Barselona odlučno odgovori u revanšu. Tako je bilo 2020. u osmini finala LŠ, 2022. u plej-of rundi nokaut faze LE, pa i večeras.

Sastav Ćavija Ernandeza izveo je veliki podvig usled ogromnih kadrovskih problema. Bez povređenog Pedrija, Gavija, Alonsa, De Jonga, Toresa i Baldea su eliminisali prvaka Italije. Još jedan stepenik niže za Napoli posle vrhova Alpa dostignutih osvajanjem „skudeta“ prošle sezone.

Domaćin na Olimpijskom stadionu, poznatijem kao „Monžuik“, počeo je meč silovito sa dva pogotka u dva minuta. Fermin Lopez je golom u 15. minutu krunisao lepu akciju po levoj strani započetu od Kansela i Rafinje. Odbrana se koncentrisala na Rafinju, koji je ubacio loptu u centar kaznenog prostora, a Fermin je u punom naletu smestio u mrežu.

Već u narednom napadu kreće brza kontra Barse, gde Kanselo loptu u mrežu, odbijenu od stative posle šuta Rafinje.

Napoli je smanjio zaostatak u 40. minutu preko Amira Rahmanija. Vrlo slična akcija kao kod Barseloninog prvog gola, samo se odigrala sa desne strane. Defanzivac Napolija je bio poptuno sam sa dovoljno vremena da se namesti i nacilja. Od tog trenutka kreće nagla inicijativa gostiju, ali je oni ne pretvaraju u izjednačenje.

Usledilo je mirnije drugo poluvreme, po par šansi na obe strane. Ćavijeva izmena Serhija Roberta umesto Ferana Toresa se presudila kao ključna. Supli pas Roberta i Gundogana u 16 metara Napolija spojio je Levandovskog sa golom za 3:1 i sigurni prolazak dalje.

Ranije su plasman u četvrtfinale Lige šampiona izborili Mančester siti, Real Madrid, Bajern i Pari Sen Žermen.Ranije su plasman u četvrtfinale LŠ izborili Mančester siti, Real Madrid, Bajern i Pari Sen Žermen. Žreb četvrtfinal biće održan 15. marta u Nionu.