Barsa ubedljiva protiv Elčea, nova dva pogotka za Levandovskog

Barselona je nastavila seriju trijumfa u Primeri, a u šestom kolu na "Kamp Nou" savladana je ekipa Elčea 3:0.

Gosti su u velikoj meri olakšali posao Kataloncima, pošto je već u 14. minutu Verdu isključen posle povlačenja protivnika.

Ćavijeva ekipa je to umela da iskoristi, pa je već na poluvremenu na semaforu stajalo 2:0, a strelci su bili Levandovski i Depaj.

Postigao je Pedri i treći pogodak koji je VAR poništio, dok je u finišu prvog dela isključen i trener gostiju Fran Rodrigez.

Konačan rezultat postavio je Levandovski, drugim golom na utakmici, osmim u takmičenju.

Barselona je preuzela prvo mesto na tabeli Primere sa 16 bodova, jednim više od madridskog Reala, koji u nedelju igra gradski derbi sa Atletikom.

U prvoj utakmici dana, Majorka je na svom terenu savladala Almeriju 1:0, a na zagrevanju se povredio reprezentatovac Srbije Matija Nastasić.