Bajernovih šest komada protiv Šalkea, Union nadigrao Frajburg u duelu za Ligu šampiona

Susret prvopalsiranog i ekipe koja iz zone ispadanja u Mihenu prošao je u očekivanom scenariju.

Bajern je deklasirao Šalke u lepoj fudbalsoj predstavi ukoliko ste fan tima iz Minhena. Tomas Miler je golom u 21. minutu pokrenuo lavinu. Džamal Musijala je srušen u kaznenom prostoru šest minuta kasnije, a precizan sa bele tačke bio je Džošua Kimih. U drugom poluvremenu blistao je Serž Gnabri sa dva pogotka, u 50. i 65. minutu. Do kraja meča su se u strelce upisali i Matis Tel (80′) i Nasir Mazraui (90+2′).

Bajern sa 68 bodova beži Borusiji Dortmund, koju čeka duel sa Mehnegladbahom, na vrhu Bundeslige. Šalke je poslednji sa 25 bodova. Tim Tomasa Tuhela u narednom kolu opet igra na svom terenu, rival je Lajpcig. Šalke dočekuje Ajntraht.

Impresivnih trijumfom 4:2 nad Frajburgom Union Berlin je održao poziciju za Ligu šampiona. Ekipe su pred ovaj duel bile izjednačene po broju bodova, a klub iz prestonice je iskoristio prednost domaćeg terena da već u prvom poluvremenu dođe do ubedljive prednosti.

Kevin Berens je u petom minutu prvi zatresao mrežu Frajburga. Asistent kod tog pogotka Šeraldo Beker je potom postao dvostruki strelac – u 36. i 38. minutu.

Frajburg se nije predavao. Uspeli su da smanje zaostatak i povećaju dramu u drugom poluvremenu. Manuel Gulde u 56. i Vinćenco Grifo iz penala u 70. minutu su postavili 3:2. Izjednačenje se osećalo u vazduhu. Da do njega ne dođe pobrinuo se Leduni u 80. minutu za 4:2.

Union Berlin je sada treći sa 59 bodova, ispod su Lajpcig sa 57 i Frajburg sa 56 bodova.

U terminu od 15:30 Volfsburg je sa 2:1 pobedio Hofenhajm, Bohum nadigrao Augsburg 3:2, dok je Ajntraht bio bolji od Majnca 3:0.