Bajern više nije bauk u Bundesligi: Menhengladbah pobedio Bavarce i učvrstio se na vrhu tabele

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas na svom terenu Bajern iz Minhena sa 2:1, u utakmici 14. kola nemačke Bundeslige.Ivan Perišić doneo je prednost Bajernu u 49. minutu, izjednačio je 11 minuta kasnije Rami Bensebaini, a konačan rezultat postavio je isti igrač u 92. minutu iz jedanaesterca.Borusija Menhengladbah je prva na tabeli nemačkog šampionata sa 31 bodom, odnosno ima bod više od Lajpciga, dok je Bajern šesti sa 24 boda.Fudbaleri Lajpciga vezali su i petu pobedu u šampionatu, pošto su danas na svom terenu slavili protiv Hofenhajma sa 3:1 golovima Tima Vernera u 11. i 52. minutu iz penala i Marsela Zabicera u 83. minutu. Strelac jedinog pogotka za Hofenhajm bio je Ermin Bičakčić u 89. minutu.Borusija Dortmund je na svom terenu slavila sa ubedljivih 5:0 protiv Diseldorfa.Po dva gola za pobednički tim postigli su Marko Rojs, u 42. i 71. minutu, i Džejdon Sančo, u 63. i 74. minutu, a u strelce se upisao i Torgan Azar u 58. minutu.Borusija je treća na tabeli sa 26 bodova, dok je Diseldorf na 16. poziciji sa 12 osvojenih bodova.U preostala dva meča, Frajburg je sa 1:0 pobedio Volfsburg, dok je Augsburg bio bolji od Majnca sa 2:1.