Bajern posle preokreta bolji od Borusije Menhengladbah

Bavarci su na domaćem terenu dočekali Borusiju Menhengladbah i slavili rezultatom 3:1 i to posle preokreta.

Goste je u vođstvo doveo Elvedi u 35. minutu, ali je njihova radost kratko trajala.

Samo 10. minuta kasnije, Bajern je stigao do izjednačenja pogotkom Aleksandra Pavlovića. Mladi fudbaler iskoristio je dobru loptu Tomasa Milera i rutinski pogodio mrežu. Do poluvremena rezultat se nije menjao

Izabranici Tomasa Tuhela u drugom delu zaigrali su dosta ofanzivnije što je rezultat donelo u 70. minutu kada se u strelce upisao Hari Kejn. Konačni rezultat na meču – 3:1 u korist Bajerna postavio je De Liht u 86. minutu.

Leverkuzen ne odustaje od prve pozicije

Siguran je bio i Bajer iz Leverkuzena koji je slavio na gostovanju Darmštatu sa 2:0. Ekipu Ćabija Alonsa do trijumfa je vodio Natan Tela koji je bio dvostruki strelac.

Prvo je načeo mrežu domaćina u 33. minutu, da bi posle samo osam minuta drugog dela ponovo pogodio i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Štutgart lako sa Frajburgom

Fudbaleri Štutgarta savladali su na gostujućem terenu ekipu Frajburga 3:1.

Gosti su već u prvih 10 minuta imali zavidnu prednost. Strelci za Štutgart bili su Undav u 3- i Fuhrih u 7. minutu.

U 18. minutu Rol je zbog oštrog starta zadobio direktan crveni karton, a prvo poluvreme je nadoknađeno čak 11 minuta. U poslednjem minutu sudijske nadoknade prvog dela Kubler je smanjio rezultat na 2:1.

Konačnih 3:1 za Štutgart postavio je Mitelštat u 74. minutu.