Bajern nadigrao Leverkuten i osvojio duplu krunu

Bajern, branilac trofeja i aktuelni šampion lige, vrlo je ofanzivno ušao u meč i posle par dobrih šansi poveo sa 1:0 u 16. minutu sjajnim preciznim šutom Davida Alabe iz slobodbog udarca sa ivice šesnaesterca.

Usledilo je još par dobrih šansi za Bajern koje golman Leverkuzena Lukas Hradecki uspeva da zaustavi, ali već par minuta kasnije nije sačuvao mrežu.

U 24 minutu Džošua Kimih sjajno centrira, a Serž Gnabri to koristi i pretvara u pogodak za vođstvo od 2:0 sa kojim se otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu Bajer nastavlja pritisak, a Levandovski u 59 minutu povećava prednost na 3:0.

Leverkuzen četiri minuta kasnije uspeva da golom Bendera smanji na 3:1, ali to je bilo sve jer im je Levandovski novim pogotkom u 89. minutu za 4:1 ugasio svaku nadu.

Ipak Leverkuzen nije odustajao do poslednjeg momenta, pa su drugi gol za konačnih 4:2 postigli u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Minhenski Bajern je nastavio seriju sjajnih igara i uz ligašku titulu ovenčao se i titulom pobednika Kupa Nemačke.