Atalanta nadigrala Romu u direktnom duelu za Ligu šampiona

Atalanta je u direktnom duelu za peto mesto koje iz šampionata Italije vodi u Ligu šampiona pobedila Romu od koje sada ima tri boda više, uz utakmicu manje.

Timu iz Bergama predstoji finale Kupa Italije protiv Juventusa, finale Lige Evrope u kojem će protivnik biti Bajer Leverkuzen, ali i tri ključna meča u Seriji A. Jedan trijumf biće dovoljan da se osigura put u evropsku elitu.

Od prvog zvižduka sudije domaćin je dominirao u Bergamu i stvarao šansu za šansom. To mu se isplatilo u 18. minutu kada je Čarls de Ketelare zatresao mrežu Mileta Svilara.

Belgijanac se ponovo upisao u listu strelaca svega 120 sekundi kasnije za vođstvo Atalante od 2:0.

Ekipa iz Bergama je bila nadmoćnija i u drugom delu igre, ali je kuburila sa realizacijom, a kazna je stigla u 66. minutu kada je Lorenco Pelegrini bio precizan sa bele tačke.

Imali su gosti iz Rima šansu da stignu do izjendačenja, ali nisu uspeli da izbegnu težak poraz.

Juventusu samo bod protiv Salernitane

Ranije danas, Juventus je na svom terenu uzeo samo bod Salernitani. Dušan Vlahović i Filip Kostić su bili u prvoj postavi „stare dame“, ali su zamenjeni u drugom poluvremenu.

Salernitana je povela golom koji je postigao Nikolo Pjeroci u 27. minutu, a bod Juventusu obezbedio je Adrijen Rabio u prvom minutu nadoknade vremena.