Arsenal deklasirao ekipu Vest Hema, Junajted bolji od Aston Vile

Ekipa Mikela Artete do četvrte pobede u nizu a još jedne u londonskom derbiju došla je zahvaljujući odličnom startu utakmice.

„Tobdžije“ su u razmaku od 15 minuta postigli četiri gola u prvom poluvremenu, a u drugom su takođe u kratkom vremenskom razmaku postigli još dva pogotka.

Mrežu Areole načeo je u 32. minutu Vilijam Saliba koji je glavom loptu poslao u gol.

Bukajo Saka je u 41. minutu realizovao jedanaesterac, da bi Deklan Rajs u 44. ponovo dobro centrirao, samo što je Areolu ovog puta matirao Gabrijel.

Leandro Trosar je u sudijskoj nadoknadi, posle dodavanja Martina Edegora postigao poslednji pogodak u prvom poluvremenu, četvti za Arsenal.

Gosti su nastavili sa inicijativom, koja im se vrlo brzo isplatila. Saka je u 63. minutu ponovo povisio prednost ekipi, da bi konačnih 6:0 postavio Deklan Rajs dva minuta gasnije lepim golom sa dvadesetak metara.

Junajted prišao Vili

„Crveni đavoli“ su do pobede protiv rivala koji ih deli od Evrope stigli posle velike borbe.

Gosti su poveli golom Rasmusa Hojlunda na asistenciju Harija Megvajera u 17. minutu, a do poluvremena se rezultat nije menjao iako je domaća ekipa imala inicijativu i uputila relativno veliki broj udaraca ka golu rivala.

U drugih 45 minuta Vila je ušla još agresivnije, a dobru igru krunisali su pogotkom Daglasa Luiza u 67. minutu.

Isti fudbaler je u nastavku imao dve dobre prilike, ali nije uspeo da savlada Onanu. Po starom fudbalskom pravilu usledila je kazna u 86. minutu kada je Dalo asistirao Mektomineju za pobedu Junajteda.