Alonsov Bajer se bori do samog kraja, preokret u Lajpcigu u poslednjim minutima

Ćabi Alonso je od Bajera napravio tim sa karakterom, što se pokazalo i u susretu sa Lajpcigom. Pobedu lideru Bundeslige je doneo Ekvadorac Pjero Inkapije golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

Domaćini su poveli već u sedmom minutu preko svoje zvezde Ćavija Simonsa. Leverkuzen izjednačava u 47. minutu pogotkom Nejtana Telje. Na 2:1 vraća za Lajpcig vraća Luis Openda u 56. minutu. Džonatan Tah u 63. minutu postavlja na egal 2:2.

Trener Lajpciga Marko Roze u 74. minutu pravi četvorostruku izmenu poslavši na klupu Šeška, Olma, Simakana i Sajnvalda. Deset minuta kasnije iz igre izvlači i Ćavija Simonsa.

Tu priliku su iskoristili gosti da pojačaju nalet i dođu do pobedonosnog pogotka.

Bajer Levekuzen ostaje neokaljanog skora sa 15 pobeda i tri remija, bez poraza. Imaju sedam bodova prednosti i dva meča više od Bajern Minhena. Lajpcig je četvrti sa 33 boda.