Ajntraht iznenadio Bajern, Kostić igrač odluke

Ekipa iz Frankfurta je uspela da načini preokret posle vođstva domaćina i da dođe do prve pobede posle serije od čak pet uzastopnih remija.

Vodeći Bajer je dobro počeo meč i posle pola sata dosta ravnopravne igre poveo sa 1:0 pogotkom Leona Gorecke i svi su poverovali da je pred njima i šesta pobeda u nizu.

Samo par minuta gosti stižu do izjednačenja. Srpski reprezentativac Filip Kostić, ispostaviće se ključni igrač za pobedu, izveo je korner a Martin Hirtereger svojim prvim pogotkom u sezoni donosi izjednačenje sa kojim se otišlo na poluvreme.

U nastavku se razvijalo ravnopravno nadmetanje sve do 83. minuta kada ponovo na scenu stupa Kostić i sjajnim šutom smestio loptu iza Nojerovih leđa u mređu za 2:1.

Bio je to drugi Kostićev pogodak u sezoni kojim je svom timu doneo dragocenu pobedu na gostujućem terenu i sada su sa osam bodova na deobi 11. pozicije na tabeli.

Bajern i pored prvog iznenađujućeh neuspeha ostao prvi sa bodom više od Borusije Dortmund i Frajburga.

U prvoj današnjoj utakmici Union Berlin je takođe na gostovanju nadigrao Majnc, a u poslednjem večerašnjem meču snage odmeravaju Arminija i Bajer Leverkuzen.