Agonija „đavola“ nastavljena u Votfordu, Solskjer se nada čudu

Nikako "đavoli" da se vrate u pobedničku seriju, u 12. kolu Premijer lige bolji od Junajteda bio je Votford 3:1 (2:0).

"Stršljenovi" su bili daleko bolji rival od izabranika Olea Gunara Solskjera koga samo čudo može da zadrži na klupi mančesterskog velikana.

Klaudio Ranijeri zna kako da vodi velike utakmice, a Votford je osigrao gotovo savršeno prvo poluvreme.

Ismaila Sar je već u 11. minutu promašio penal za domaće, koje to nije omelo da nastave sa napadima ka golu De Hee. Džošua King je u 28. minutu doneo prednost "stršljenovima", Sar se 44. iskupio za promašaj – 2:0 za Votford na pluvremenu.

Istina, zaigrao je Junajted mnogo bolje u nastavku, a Doni van de Bek iskoristio priliku koju dobija na kašičiću ove sezone i u 50. minutu smanjio prednost domaćih.

Kada je izgledalo da "đavoli" imaju kontrolu utakmice i da mogu do preokreta, Hari Megvajer u samo sedam minuta dobija dva žuta kartona, automatski i isključenje.

Pokušao je Junajted sa igračem manje da dođe bar do boda, ali Votford je u finišu meča zašečatio sudbinu "đavola", a verovatno i Solskjera.

Žoao Pedro je u drugom minutu nadoknade rešio pitanje pobednika, da bi u poslednjim trenucima meča konačan rezultat postavio Emanuel Denis.

Mančester je zabeležio četvrti poraz u poslednjih pet kola, a samo čudo bi moglo da ostavi Solskjera na mestu menadžera.

Aston Vila je na svom terenu dočekala ekipu Brajtona, a Stiven Džerard je u svom debitantskom meču zabeležio trijumf od 2:0.

Tri boda ekipi iz Birmingema doneli su Votkins i Mings u 84. odnosno 88. minutu utakmice.

Vest Hem je doživeo poraz u Vulverhemptonu, a jedini pogodak na meču postigao je Raul Himenez u 58. minutu utakmice.

Norič je zabeležio drugi vezani trijumf u sezoni, a pobedu protiv Sautemptona doneli su Puki i Henli, jedini strelac za goste bio je Adams na početku meča.

Zanimljivo je bilo u Njukaslu, gde su "svrake" igrale protiv Brentforda 3:3, dok je isti rezultat bio u duelu između Barnlija i Kristal Palasa.