Teniseri Australije drugi polufinalisti Dejvis kupa

U prvom singl meču Tomas Mahač je pobedio Džordana Tompsona rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:5 za sat i 55 minuta i doneo prednost Češkoj.

U prvom setu je Čehu bio dovoljan jedan brejk, dok je u drugom napravio dva, a Tompson jedan.

U drugom singl meču Aleks de Minor je pobedio Jiržija Lehečku za izjednačenje na 1:1, iako je Lehečka imao praktično dobijen meč.

De Minor je posle velike drame pobedio rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:6, 7:5) za dva sata i 33 minuta.

Lehečka je vodio 1:0 u setovima i kod 5:4 u drugom servirao za plasman Češke u polufinale, ali je De Minor uspeo da vrati vrejk minusa, uvede set u taj brejk i kasnije poravna na 1:1.

Uzdrmani Lehečka je odmah na startu trećeg seta izgubio svoj servis, ali je uspeo da se konsoliduje i veoma brzo izjednači na 2:2. De Minor je kod rezultata 5:5 napravio novi brejk i zatim ga potvrdio za izjednačenje na 1:1.

Odluku o polufinalisti doneo je dubl, a Australijanci Metju Ebden i Maks Pursel su pobedili Adama Pavlašeka i tragičara dana Jiržija Lehečku rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:5 za sat i 14 minuta igre.

Australija će u polufinalu igrati protiv Finske koja je bila bolja od Kanade.

Preostali parovi četvrtfinala su: Italija – Holandija i Srbija – Velika Britanija.

Pobednici tih duela igraće u subotu polufinale, dok je finale na programu u nedelju.